0 216 640 09 29 0 532 731 28 21 Çekmeköy / İSTANBUL

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)

Pedodontist (Çocuk Diş Hekimi) Nedir?

Pedodonti (çocuk diş hekimi) çocukların diş bakımı ihtiyaçlarını,diş tedavileri ile ilgili bir uzmanlık alanıdır.
Pediatrik diş hekimi Çocuk Diş tedavilerinde uzmanlık eğitimi alan kişilere pedodontist denir.
Pedodontist çocuk veya çocuk diş sorunları için çocuklarla iletişim ve tedavileri hakkında genel diş hekimliği eğitimi sonrasında ek olarak özel eğitim almış çocuk diş doktorudur.

Pedodontist Ne Yapar ?
Pedodontist çocuğun çene ve dişlerinin düzgün gelişmekte olup olmadığını ayrıca, diş temizliği, florür uygulama, Fissür örtücü, rutin diş bakımını ve çocuklar için bir çok tedavi sağlamaktadır.

Çocuk Diş Klinikleri ve Diş Doktoru ile İlk Tanışması!

Çocukların diş doktoru ile ilk karşılaşması olduğu için hayatında bir basamak teşkil eder. Çocuk diş klinikleri, çocukların oyun alanına sahip olmaları gerekirki, Çocuğunuz klinikten içeri girdiğinde kendini oyun odasında görüp endişe içerisine girmeden kendini rahat hissedebileceği bir ortamla karşılaşmalı.

Önceden Çocukların ilk diş kliniğine gitmesi ve ilk muayenesinin tüm süt dişleri sürdükten sonra, yani 2.5-3 yaşlarında yapılması gerektiği düşünülüyordu. Ancak yeni literatür bilgilerine göre, çocuklarda çok erken yaşlarda biberon çürüğü görülebildiği için, ilk diş hekimi muayenesinin ortalama 1 yaş civarında yapılmasının daha sonra oluşabilecek komplikasyonları önleyeceği kabul edilmiştir.

Bu sayede hem çocukta beyaz önlük fobisi oluşmaz, hem de anne ve babaya çocuğun ağız-diş sağlığı ve beslenmesiyle ilgili faydalı bilgiler verilebilir.

Başa dön
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.